KOLEKCJE MARKI PARKER

 


Vector
Do kolekcji Vector zaliczamy długopisy i pióra wieczne, w takich kolorach jak brązowy, oliwkowy, czarny, czerwony, niebieski oraz stalowy. Aktualnie jest to najtańsza kolekcja marki Parker.

Jotter
Początkowo Jotter był pierwszym długopisem wyprodukowanym przez Parkera. Natomiast później w tej serii pojawiły się także pióra wieczne, pióra kulkowe oraz ołówki automatyczne. Produkowane są w kolorach stalowym, czarnym, czerwonym i niebieskim. Jotter jest jedną z popularniejszych kolekcji firmy Parker.

Sonnet
Parker Sonnet to jedna z najbardziej popularnych serii piór klasy średniej marki Parker. Pierwsze modele z tej kolekcji pojawiły się już w roku 1993 , kolekcja ta stosunkowo szybko zdobyła popularność. Pióra Sonnet występują w wielu wariantach kolorystycznych, oraz wyposażone są w stalówki wykonane z 18-karatowego złota ze stali platerowanej złotem.

Parker 51
51 to chyba najpopularniejsza kolekcja marki Parker. Swoją nazwę wzięła od 51. rocznicy istnienia marki Parker gdy to w roku 1939 powstał projekt tego pióra. Pióra z kolekcji serii 51 mają dość oryginalny wygląd, ich stalówka jest prawie niewidoczna i schowana w obsadce. Z Pióra z tej serii były piórami typowo użytkowymi produkowanymi do lat 70, aktualnie mają dużą popularność wśród kolekcjonerów i fanów marki Parker. Początkiem XXI wieku seria 51 doczekała się reaktywacji, w postaci nieco większego pióra Parker 100 które było produkowane przez około 3 lata.